Úspěch našeho týmu mezi vysokoškoláky

Student Ondřej Foltýn se zúčastnil jako člen týmu Smíchovské SPŠ prestižního Hackathonu, který pořádala Auto Škoda Mladá Boleslav. Konkurenty jim byly týmy složené ze studentů z Vysoké školy ekonomické (VŠE), Technické univerzity Liberec, Českého vysokého učení technického (ČVUT) a Vysoké školy Škoda Auto. V konkurenci se studenti Smíchovské SPŠ rozhodně neztratili, byli oceněni mezi třemi nejlepšími řešiteli a získali i zajímavou finanční pobídku k další práci na svém ideovém návrhu. I o tom je následný rozhovor.

Na úvod bych se chtěl zeptat, proč sis vybral právě Smíchovskou střední průmyslovou školu a proč obor Kybernetická bezpečnost?

Zajímal jsem se o programování a vhled do bezpečnosti kybernetického prostoru mě velmi lákal. Hledal jsem školu, která mi tento obor představí do hloubky, kde se dozvím něco více dříve, než bych se dočkal vysoké školy.

Nástin střední školy mých představ a specifického zájmu, zaktivovala mamka, znajíc mé konkrétní touhy po vědění, iniciovala mou paní ředitelku ZŠ Nymburk, slovo dalo slovo a dostal jsem dobrý tip na SSPŠ Praha.

No a při Dni otevřených dveří se mi SSPŠ zalíbila a když jsem se dozvěděl, že tu nově otevřeli obor kybernetická bezpečnost, byla to jasná volba.

Jak se zatím naplňují tvoje očekávání, se kterými jsi na školu nastupoval?

POKRAČOVÁNÍ ROZHOVORU PRESLOVINY.CZ!