EDUgrant

Smíchovská střední průmyslová škola byla podpořena EDUgrantem!

S novým měřícím systém Pasco začíná kompletní inovace zázemí Interaktivního vědeckého centra (IVC), které vzniklo na SSPŠ. Dnes je její základnou fyzikální laboratoř. V rámci projektu IVC pořádáme workshopy pro základní školy, které nemají dostupnou techniku k měření. Každoročně takto uspořádáme okolo 30 workshopů zaměřených na různé oblasti STEM. Podstatou workshopů je systém, kde učitelé – průvodci experimentování – jsou studenti SSPŠ, kteří učením žáků základních škol se sami učí jak vědě, tak komunikaci a dalším sociálním dovednostem.

S bezdrátovým měřícím systém Pasco, který jsme získali díky EDUgrantu, pracují tedy nejen studenti SSPŠ, ale i žáci ZŠ při měření na workshopech konanými našimi studenty. Se studenty jsme připravili nové workshopy pro základní školy, ve kterých naši proškolení studenti pracují s žáky na zajímavých úlohách.

Kromě laboratorních prací studentů SSPŠ a workshopů pro ZŠ je měřící systém používán také v klasických hodinách pro demonstraci, a to jak ve fyzice, tak v chemii a v biologii.