Pilotní projekt plnospektrálního LED osvětlení

Smíchovská střední průmyslová škola a gymnázium obdržela nabídku od ČVUT UCEEB (Univerzitní centrum energeticky efektivních budov), na rekonstrukci osvětlení v několika učebnách v naší škole. Jedná se o tzv. plnospektrální LED osvětlení, které prokazatelně podporuje kognitivní funkce studentů, jejich soustředění, paměť a dlouhodobě má pozitivní vliv na jejich zdraví. Komplexní řešení výměny stávajícího osvětlení za plnospektrální LED osvětlení zahrnuje požadavky na zlepšení zrakových, funkčních, biologických i provozních podmínek a úsporu energie do jednoho systému, který umožňuje vytvořit prototyp unikátní osvětlovací soustavy, optimalizované pro výukové a pedagogické prostory. Výměna osvětlení se v první fázi týká našich největších kmenových učeben č. 107, 108, 111, 113, 201, 207, 213.

Rada hl. m. Prahy svým usnesením ze dne 14. 6. 2021 schválila financování tohoto projektu.