Den AI a otevřených dveří - Smíchovská střední průmyslová škola a gymnázium

Den AI a otevřených dveří

25. 10. 2023
Michael Kalista

V úterý 31. října se naše škola zapojí do celorepublikové akce Dny AI 2023.

Můžete se těšit na celodenní akci, kde si můžete vyzkoušet interaktivní ukázky využití AI v praxi na dronech, robotech nebo třeba kamerách Vašich telefonů. Celou akci spoluorganizujeme s Microsoft, a tak se můžete těšit na přednášky a workshopy kde vystoupí jak naši studenti, učitelé, tak i odborníci z praxe.

Program:

9:00 – 10:15 – veřejná přednáška zástupců Microsoft „AI jako kopilot pedagoga“
10:30 – 11:45 – Panelová diskuze „Sebere AI práci učitelům?“ a „Podvody s AI ve výuce“
12:45 – 13:45 – Workshopy (využití AI ve společenských vědách, využití AI v technice)
13:55 – 14:55 – Workshopy (využití AI ve společenských vědách, využití AI v technice)
15:00 – 18:00 – Networking, diskuze se studenty a učiteli

Po celou dobu bude paralelně probíhat den otevřených dveří (9:00-20:00), kde si můžete projít areál naší školy, navštívit jednotlivé laboratoře a promluvit si se studenty, kteří u nás studují a pracují na svých projektech.

Anotace přednášky AI jako kopilot pedagoga:

Nebojte se umělé inteligence a využijte ji na maximum, ostatně v mnoha nástrojích, které dnes využíváte, je umělá inteligence dostupná již několik let. Umělá inteligence totiž není jen chatbot. Proto si ukážeme, kde všude vám AI může pomoci. Od generování titulků, vytváření hlasových podkladů nebo překladů mluveného slova. A ukážeme si i personalizaci výuky, kdy nám AI vygeneruje jedinečně cvičení pro každého žáka. Ale na chatbota samozřejmě dojde také, protože Bing vám umí vygenerovat jedinečné texty či udělat souhrn z PDF nebo webu. A nakonec si vygenerujeme i obrázky, které svět neviděl.