REVOLUCE 17. listopadu (den otevřených dveří) - Smíchovská střední průmyslová škola a gymnázium

REVOLUCE 17. listopadu (den otevřených dveří)

8. 11. 2023
Michael Kalista

Vážení přátelé naší školy, vážení žáci, vážení učitelé, vážení rodiče,
dovolujeme si vás pozvat na netradiční den otevřených dveří v pátek 17. listopadu pořádaný k 34. výročí sametové revoluce. Tradiční den otevřených dveří bude na základě studentské iniciativy Kreativní Kampus veden historickou perspektivou. Návštěvníci budou moci zažít na vlastní kůži naši školu takovou jaká byla v listopadu 1989. Můžete se „těšit“ na propagandistické nástěnky, kontroly občanských průkazů, kontroly přezutí a imperialistických nápisů na oděvech, výtky k účesům, dobový bufet, dobové hodiny občanské nauky a jiné, a nakonec se můžete těšit i na stávku, při které zahrají kapely provokativní protisocialistickou hudbu, a po 16h se společně pokojným průvodem vydáme na Národní třídu.

PS: Nezapomeňte si vzít květinu!

AKCE SE KONÁ BEZ REGISTRACE A JE URČENA PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST.

______

POZOR!

Velice se omlouváme, ale respektujeme a vítáme nápad studentské iniciativy letošním dnem otevřených dveří připomenout, jaké to bylo žít v totalitě. Během dne otevřených dveří bude škola „převlečena“ do dobového „kostýmu“, a tak nebude možné provádět návštěvníky jejími moderními laboratořemi.

Den otevřených dveří bude probíhat ve změněném čase (10:00-16:00) oproti původnímu harmonogramu a není určen zájemcům o studium ve školním roce 2024/2025, na ty se těšíme kdykoliv viz tabulka níže:

4. termínčtvrtek7. prosince15:00 – 19:30
5. termínstředa10. ledna15:00 – 19:30
6. termínpondělí29. ledna15:00 – 19:30
7. termínpátek9. února15:00 – 19:30

Vážené studentky, vážení studenti, vážení členové pedagogického sboru, vážení rodiče,
po škole můžete naleznout připravené dobové nástěnky osmdesátých let minulého století, neboť připravujeme akci (netradiční DOD) k 17. listopadu na téma “REVOLUCE NA SSPŠ“. Snažíme se se studenty přiblížit dobu, kterou nikdo z nás nechce znovu zažít, a chceme reflektovat socialistickou školu plnou nesvobody, abychom z ní následně odešli průchodem, ve kterém nalezneme malbu s podtitulem “Cesta do svobody“. Máme potřebu, aby zaznělo naše prohlášení, že se plně distancujeme a vymezujeme vůči zločinům spáchaných v době vlády jedné zločinecké totalitní strany.

Studenti SSPŠ a Kreativní kampus