ÚNOR 48 - Smíchovská střední průmyslová škola a gymnázium

ÚNOR 48

1. 2. 2021
Michael Kalista

Muzeum paměti XX. století připravilo při příležitosti nadcházejícího výročí 25. února 1948 vzdělávací pořad s názvem „Únor 48“.

ŽIVÉ VYSÍLÁNÍhttps://www.youtube.com/watch?v=Kr5kxCJqM6o

Na přípravě akce spolupracuje Smíchovská SPŠ a gymnázium. Pořad se bude živě vysílat z Mediálního studia Preslova ve čtvrtek 18. února 2021 od 10.00 hodin.

Nejprve diváci zhlédnou dokumentární film, který potrvá 23 minut, poté bude následovat beseda s PhDr. Janem Kalousem, Ph.D., historikem a ředitelem Muzea paměti XX. století. Žáci a studenti mohou v rámci besedy klást dotazy, které následně moderátor položí hostu pořadu.

Tento pořad může být vhodným doplňkem pro výuku dějepisu, ale i základů společenských věd či občanské výchovy. Nejen v rámci distanční výuky může být tato forma vzdělávání základem pro samostatnou práci žáků a studentů spojenou se zhlédnutím dokumentárního filmu i následné besedy, kterou jim mohou s konkrétními úkoly zadat jejich učitelé. Pořadatelé také považují za velmi důležité připomínat mladé generaci, jak snadné je přijít o demokracii a jak je těžké j následně získat zpět.

Případné dotazy posílejte na mail: samohyl@muzeum20stoleti.cz