Studio 301 - Smíchovská střední průmyslová škola a gymnázium

Studio 301

Název Studio 301 je odvozeno od čísla učebny, ve které se nachází Laboratoř virtuální a rozšířené reality. Kromě školního Studia 301 existuje ještě Studio 301 s.r.o., které založili a vlastní absolventi Smíchovské SPŠ Igor Žmajlo a Michal Jareš a student čtvrtého ročníku Kryštof Toman. Studio 301 s.r.o. se zabývá komerčními projekty a z první velké zakázky si vybudovalo svou kancelář ve Štěfánikově ulici naproti Komerční bance, cca 200 metrů od školy.

Laboratoř virtuální a rozšířené reality vybudovali v roce 2018 absolventi a učitelé Igor Žmajlo a Jan Tesař, vznikla ještě dříve, než si ji zřídili na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT. Se svými 18 stacionárními a 5 přenosnými pracovišti byla v době vzniku největší ve střední Evropě.

V rámci Studia 301 pracují studenti na mnoha projektech, ať již školních či osobních, vytvářejí virtuální prohlídky různých míst, tvoří počítačové hry. Také však v laboratoři probíhají výukové semináře, které vedou absolvent Michal Jareš, Robin Bezák či student Jiří Vojtěch. V nich se zájemci, především z nižších ročníků, seznamují s modelováním a programováním pro tvorbu konkrétních aplikací.

Členové Studia 301 se zapojují i do vzdělávání učitelů, českých i zahraničních.